NOC KUPAŁY CZYLI SŁOWIAŃSKIE WALENTYNKI W KLIMACIE BOHO

Noc Kupały, Wianki, Sobótka czy  Noc Świętojańska te wszystkie nazwy oznaczają jedno Słowniańskie święto obchodzone z nocy 21 na 22 czerwca. Związane z letnim przesileniem święto jest obchodzone w trakcie najkrótszej nocy w roku :).

Wiążące się z Nocą Kupały zwyczaje i obrzędy słowiańskie miały zapewnić świętującym zdrowie i urodzaj. W trakcie nocy świętojańskiej, czyli najkrótszej nocy w roku rozpalano ogniska, w których gospodynie paliły zioła, m.in. szałwię, a w trakcie radosnych zabaw wokół ogniska odbywały się różnego rodzaju wróżby i tańce. Skakanie przez ognisko miało chronić przed złymi urokami i chorobami.

Ważną tradycją było puszczanie przez dziewczęta w nurty rzek wianków z zapalonymi świecami. Jeśli wianek został wyłowiony przez kawalera, oznaczało to jej szybkie zamążpójście. Jeśli płynął, dziewczyna nieprędko miała wyjść za mąż. Jeśli zaś płonął, utonął lub zaplątał się w sitowiu, wróżyło to staropanieństwo.

Mówi się, że noc Kupały to czas magii i miłości. Ja już dzisiaj postanowiłam wskoczyć w boho sukienkę oraz biżuterię, która będzie idealna na tą okazję.  Jak na modową dzikuskę przystało wyczekuję tej nocy żywiołów w zwiewnej stylizacji 🙂

Czy są tutaj osoby, które będą świętować ze mną :)?

1T2A4317

O sukienkę dostaję ciągle mnóstwo pytań. Pochodzi z Zary i zapłaciłam za nią 139 zł. W sumie to sukienka połączona z kombinezonem .

Pozostawiam Wam do niej link – KLIK

1T2A4368

ButyKLIK

1T2A4360

1T2A4324

1T2A4350

Na tą wyjątkową okazję nałożyłam złoty ”gwieździsty” naszyjnik z kolekcji Magic Moment

Link TUKLIK 

1T2A4387

1T2A4353

1T2A4363

1T2A4329

2 komentarze on NOC KUPAŁY CZYLI SŁOWIAŃSKIE WALENTYNKI W KLIMACIE BOHO

 1. Anula Pl
  22 czerwca 2018 at 14:08 (2 lata ago)

  Ale ślicznie wyglądasz! Mam nadzieję, że takie obrzędy jak noc kupały czy noc świętojańska będą miały swój wielki powrót i zagoszczą u nas na stałe. Szkoda, ze dla niektórych nadal popularniejsze są walentynki od naszych tradycji.

  Odpowiedz
 2. Cleo
  29 czerwca 2018 at 12:54 (2 lata ago)

  To naprawdę fajne święto..szkoda, że nie było mnie wtedy w Lublinie..;/

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *