DIETA 3D CHILI

Dzisiejszy wpis postanowiłam w pełni poświęcić Systemowi 3D Chili. Dostaję sporo pytań o przebieg diety, menu czy efekty. Dziś postaram się przybliżyć temat kapsułek  🙂

Po raz pierwszy styczność z dietą 3D Chili miałam 2 lata temu. Zainteresowałam się nią tylko i wyłącznie ze względu na to, że system opiera się na naturalnych składnikach. Nie lubię chemii, staram się jeść mądrze i zdrowo. Od chwili rozpoczęcia diety dostałam masę pytań. Przede wszystkim pytałyście mnie dlaczego decyduję się na 3D Chili skoro mam świetną figurę, jestem szczupła itd. Pewnie większość z nas posiada mniej lub bardziej problematyczne strefy swojego ciała. To, że jestem chuda nie znaczy, że mogę pozwolić sobie na śmieciowe jedzenie i totalny high life ;). Dbam o swoje zdrowie i chcę dla swojego ciała jak najlepiej. Jednak 2 lata temu zmagałam się z miejscowym cellulitem i postawiłam sobie cel wzmocnienia mięśni brzucha. Zainteresowałam się dietą, kapsułkami w których skład wchodzą PRZYPRAWY oraz Olej Omega-3 + Kapsaicyna. Menu jest
przepyszne,bogate w cenne dla naszego organizmu składniki.  Na efekty nie musiałam długo czekać. Z tego co pamiętam straciłam kilka centymetrów w talii i pożegnałam cellulit na dobre. Do każdej diety musimy podejść mądrze. Ja polecam przed rozpoczęciem systemu zrobienie sobie badań krwi w celu sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia. W tym celu również możemy wykonać analizę pierwiastkową włosa- KLIK, którą szczerze Wam polecam. 3 tygodnie po wykonaniu badania otrzymałam książkę w której dostałam dokładną rozpiskę stanu swojego zdrowia,oprócz wykresów z wartościami i proporcjami badanych pierwiastków, analizy tendencji zdrowotnych i zaleceń aktywności fizycznej, otrzymałam: opis typu metabolicznego, program suplematacyjny, dietę metaboliczną.

1T2A0266

1T2A0337

To ważne ponieważ na podstawie swoich badań  wzbogacam dietę odpowiednią dla mnie suplementacją oraz czasami stosuję odpowiednie zamienniki.  Aktualnie rozpoczynam system 3D Chili na nowo. Moim celem nie jest utrata kilogramów a wyrzeźbienie sylwetki. Czyli utratę kilku centymetrów między innymi  w talii, dokładnie jak za pierwszym razem stosowania diety. Dlatego dorzucam do swojego menu kilka cennych pozycji. Natomiast jeżeli zależy Wam na utracie zbędnych kilogramów wystarczy, że zastosujecie się do przesłanego menu. Moja przyjaciółka schudła na diecie 9 kg i bardzo sobie ją chwali. Obie twierdzimy, że w trakcie stosowania 3D Chili człowiek nie chodzi głodny. To bardzo istotne dla naszego samopoczucia, dlatego tym bardziej ją polecam 🙂

1T2A0334

 POD LUPĄ

Dieta 3D Chili to innowacyjny plan żywieniowy, kierowany do osób które nie potrafią uporać się z powracającą nadwagą lub otyłością. Łączy w sobie 28 jadłospisów wspomaganych trzema rodzajami kaspułek odchudzających, które posiadają certyfikat jakości produktu oraz bezpieczeńśtwa wydany przez Hamilton Poland S.A.

1T2A0335

W suplemencie wyróżniamy kapsułki żółte składające się w 100% z naturalnych składników: stymulujące metabolizm , hamujące odkładnie się tkanki tłuszczowej i wspomagające przemianę materii, kapsułki czerwone: mają za zadanie spalać tkankę tłuszczową, natomiast kapsułki koloru zielonego oczyszczają organizm z toksyn, zawierają antyoksydanty i poprawiają kondycję skóry, włosów i paznokci. Dieta 3D Chili opiera się na zwiększonej podaży kapsaicyny (organiczny związek chemiczny, pochodzący z papryczki chili), którą odnajdziemy w kolejnym oferowanym produkcie jakim jest olej lniany.

Dieta 3D Chili wykorzystuje czerwone przyprawy i warzywa, których głównym składnikiem jest kapsaicyna – posiadająca właściwości przyspieszające metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Substancja ta występuje w pieprzu czarnym, kajeńskim, przyprawie curry, tabasco, a przede wszystkim w różnych odmianach papryki. Owoce pieprzowca wykorzystuje się do produkcji środków leczniczych i tabletek odchudzających, najczęściej w połączeniu z innymi substancjami.

KAPSUŁKI

1T2A0344

Dieta 3D chili – przyprawy czerwone
Do przypraw czerwonych zaliczamy: chili, paprykę ostrą, paprykę słodką, paprykę peperoni, curry i pieprz czarny. Zawarta w nich kapsaicyna przyspiesza proces przemiany materii, a tym samym spalanie tłuszczu. Czerwone przyprawy są więc obowiązkowym składnikiem kolacji, ponieważ dzięki kapsaicynie możemy spalać zbędne kalorie już podczas jedzenia.

Dieta 3D chili – przyprawy żółte
Przyprawy żółte to imbir, cynamon i kardamon. Głównym zadaniem tych przypraw jest stymulacja pracy układu pokarmowego. Żółte przyprawy ułatwiają trawienie i pobudzają do produkcji soków żołądkowych, dlatego dietetycy zalecają, aby przyprawiać nimi zupy i drugie dania. Ponadto żółte przyprawy hamują apetyt i zapobiegają podjadaniu niezdrowych przekąsek.

Dieta 3D chili – przyprawy zielone
Do przypraw zielonych zaliczamy bazylię, oregano, szałwię, tymianek i miętę. Zielone przyprawy działają kojąco na żołądek, łagodnie regulują jego pracę oraz zmniejszają niestrawność. W związku z tym zielonymi przyprawami powinniśmy doprawiać każde śniadanie. Zielone przyprawy łagodnie przygotują nasz żołądek do dalszej części dnia.

Dieta 3D chili. Załącznik do diety
Dieta 3D chili nie wymaga od nas wielu wyrzeczeń, jednak podczas jej stosowania powinniśmy przestrzegać dwóch ważnych zasad: spać 8 godzin i zjadać każde śniadanie. Niedostateczna ilość snu sprawia, że tempo przemiany materii znacznie spada. Kiedy jesteśmy niewyspane, z naszych komórek jest uwalniana grelina – hormon odpowiedzialny za wzrost apetytu. Dlatego więcej godzin snu z pewnością pozwoli ci cieszyć się smukłą sylwetką. Nie zapominaj także o zjedzeniu śniadania. W ciągu dnia twój mózg podejmuje bardzo duży wysiłek, w związku z tym potrzebuje porannego zastrzyku energii.

1T2A0283

1T2A0263

OLEJ LNIANY Z KAPSAICYNĄ

Ponadto Dieta 3D Chili wprowadza do jadłospisów olej lniany z kapsaicyną, który ma jednocześnie zwiększyć konsumpcję kwasów tłuszczowych omega 3 oraz przyspieszyć efekt chudnięcia ze względu na występowanie w tym oleju ekstraktu papryki chili. Twórcy diety zdają sobie sprawę z nieprawidłowych proporcji w spożywaniu kwasów omega 6 do omega 3, które wynoszą 20:1, a powinny być dostarczane do organizmu w ilościach 1:1. Proponowana dzienna ilość spożywanego oleju lnianego to 10ml, które są wkomponowane w posiłki Diety 3D Chili. Olej dostarczany jest w formie opakowania zawierającego 30 saszetek – nie ma konieczności przechowywania ich w lodówce, co pozwala na zabieranie ich se sobą. Poznajmy zatem korzyści wynikające ze zwiększonej konsumpcji oleju lnianego.

Poziom przyjmowanych w diecie kwasów tłuszczowych omega-3 wpływają na zmniejszenie objawów demencji, choroby Alzheimera, depresji, a także na funkcjonowanie poznawcze i regulujące emocje człowieka. Zmniejszenie zawartości DHA w mózgu (monitorowane za pomocą badania proporcji kwasów tłuszczowych we krwi) jest związane z obniżeniem możliwości w zakresie uczenia się, zapamiętywania, odbiorze bodźców słuchowych i węchowych. Zmiany proporcji kwasów tłuszczowych w diecie, a następnie w tkankach człowieka są kojarzone ze wzrostem zachowań depresyjnych, agresywnych i spadkiem funkcji poznawczych1T2A0282

CZY TRZEBA KORZYSTAĆ Z KAPSUŁEK, OLEJU LNIANEGO I PLANU DIETETYCZNEGO?
3D Chili nie narzuca osobie walczącej z nadwagą na korzystanie ze wszystkich trzech elementów systemu – sami musimy stwierdzić jakiego efektu oczekujemy i czego potrzebujemy.
Optymalnym rozwiązaniem jest oczywiście kompleksowe zadziałanie na organizm wszystkimi składnikami (plan dietetyczny + olej lniany + kapsułki). Jeżeli jednak mamy stwierdzoną zaledwie nadwagę wystarczy przestrzegać samej diety. Przy otyłości I i II stopnia powinno zadziałać się intensywniej i wprowadzić dodatkowo elementy poskramiające tłuszcz w organizmie.

1T2A0286-2

Dieta 3D chili nie dla każdego
Dieta 3D chili nie jest dla każdego. Jeśli chorujesz na wrzody żołądka lub jakąkolwiek inną chorobę związaną z układem pokarmowym, skonsultuj się z lekarzem i spytaj go, czy możesz stosować dietę 3D chili. To samo zalecenie dotyczy osób cierpiących na nadciśnienie.

PODSUMOWANIE

Ja tak jak wspomniałam wcześniej, moim celem jest wyrzeźbienie sylwetki. Wiem, że tak jak przy poprzednim stosowaniu 3D Chili osiągnę zamierzony cel 🙂 Przyprawy zawarte w kapsułkach + Olej Lniany z Kapsaicyną to świetna kombinacja. Dokładnie 2 lata temu zdecydowałam się na system i pierwsze efekty były widoczne już po tygodniu 🙂 Dziś do swojego menu dorzucam również własne posiłki oraz suplementację dobraną na podstawie badań krwi oraz pierwiastkowej analizy włosa + wysiłek fizyczny. Pierwsze efekty już są. O końcowym etapie diety z pewnością Was poinformuję 🙂

DIETA DOSTĘPNA TUKLIK

1 Comment on DIETA 3D CHILI

  1. anka
    12 marca 2016 at 20:46 (4 lata ago)

    polecam Ci siłkę, ale taką prawdziwą z ciężarami, bo jesteś szczupła i wzmocnisz tylko mięśnie, na pewno nie „urośniesz” / jak sądzą niektóre dziewczyny 😉
    a.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *