POWER SHAKE

Dziś kolejny raz nadaję do Was prosto z kuchni 🙂 Czuje się już zdecydowanie lepiej i powoli wracam do zdrowia. Dla wzmocnienia organizmu postanowiłam zafundować sobie i mężowi koktajl. Bardzo łatwy i przyjemny w wykonaniu. Często pijemy go po treningach a dziś w celu wzmocnienia mojego osłabionego organizmu jest niczym lekarstwo :).Cennym składnikiem naszego napoju jest korzeń Maca. Czym jest i dlaczego jest tak cennym składnikiem, już Wam mówię :).

Indianie stosują ją od wieków do poprawy libido, dodania sobie energii i przedłużenia życia. Pochodząca z Ameryki Południowej maca to pod względem właściwości kuzynka azjatyckiego żeń szenia i imbiru.

Maca dostarcza organizmowi dobrze przyswajalne białko, przez co zalecana jest dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, a ich organizm jest zmuszany do intensywnego wysiłku umysłowego i fizycznego. Wykazuje działanie wzmacniające organizm, zwłaszcza w stanach osłabienia, wycieńczenia i niedożywienia organizmu, lub w czasie rekonwalescencji oraz w okresie wzrostu. Maca jest uważana również za roślinę poprawiającą pamięć i zdolność przyswajania wiedzy. Jest dostarczycielem substancji wzmacniających budowę i wytrzymałość mięśni szkieletowych. Maca stanowi cenne uzupełnienie diety.

Naturalny energetyk

Inne udowodnione właściwości macy to zwiększanie energii i jasności umysłu. Roślina ta ma w składzie substancje zbliżone działaniem do ludzkich hormonów, przez co naturalnie stabilizuje ich poziom, a w związku z tym – poziom energii w organizmie, nie będąc przy tym stymulantem jak np. kawa, która „kopa” zawdzięcza nie występującej w ludzkim organizmie kofeinie. To dlatego proszek z macy jest chętnie dodawany do koktajli czy napojów, szczególnie przez sportowców czy osoby, będące na niskoenergetycznej diecie. W związku ze swoim delikatnie energetyzującym działaniem macę poleca się osobom, które są narażone na działanie stresu, przechodzą odtrucie, wychodzą z choroby itp. Szczególnie, że zawiera również cenne minerały i witaminy – B1, B2, B3 i C.

Maca jest ponoć również afrodyzjakiem 😉

Uważajmy jednak na podróbki i sięgajmy po korzeń Maca certyfikowany i ze sprawdzonych źródeł.

PRZEPIS NA KOKTAJL WZMACNIĄJACY :

garść mrożonych truskawek

banany

własne mleko migdałowe – Przepis tu – KLIK

2 łyżki proszku Maca

miksujemy i volia

Smacznego :)!

1T2A3803

1T2A3796

1T2A3808

1T2A3847

1T2A3851 1T2A3853 1T2A3856

1T2A3858

1T2A3861

3 komentarze on POWER SHAKE

 1. kasie
  6 listopada 2015 at 13:53 (4 lata ago)

  Ile kosztuje taka paczka proszku ?

  Odpowiedz
 2. angela
  6 listopada 2015 at 13:56 (4 lata ago)

  Termomix<3

  Odpowiedz
 3. ann
  20 listopada 2015 at 02:10 (4 lata ago)

  Kupiłam dziś Macę , zapłaciłam 40 zł także sporo ale mam nadzieję, że warto 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *